Przyłącz się

Referendum dotyczące GMO w Świdwinie to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Walka środowisk proekologicznych z władzami Polski trwa już od dawna. Niestety, mimo wielu starań oraz zmian politycznych, żaden z rządów nie załatwił tej kwestii do końca.

Naszym postulatem jest wprowadzenie całkowitego zakazu upraw oraz hodowli opartych o GMO w Polsce. Obecnie proponowane przez Rząd rozwiązanie zostawia „furtkę” dla koncernów produkujących nasiona GMO w postaci „kontrolowanych hodowli” na obszarze gmin, w przypadku wyrażenia przez daną gminę zgody. Jest to utworzenie mocnego przyczółku dla tych korporacji – wiemy jakimi sumami operują i jak łatwo mogą „przekonać” władze gmin (proponując różnego rodzaju „inwestycje”) do wyrażenia zgody na takie uprawy. Przy tak dużej „agresywności” samoistnego rozsiewania się roślin GMO, doprowadzi to do pokrycia naszego całego kraju w ciągu kilkudziesięciu lat. NIE POZWÓLMY NA TO.

Inicjatywa STOP GMO w POLSCE zaczyna się w Świdwinie, ale dla pełnej skuteczności objąć musi wszystkie gminy w Polsce. Jest ich ponad 3,5 tys. To duże wyzwanie, ale wobec opieszałości Rządu nie mamy innego wyjścia. To działania dla dobra naszych Dzieci i Wnuków.

Jeżeli masz pomysł, czas i chęci pomocy, aby także w Twojej gminie zorganizować takie samo referendum to zadzwoń lub napisz do nas. Mamy już opracowane procedury, wymagane dokumenty oraz wsparcie środowisk politycznych, dla ważne jest dobro Polaków. Pomożemy także w kampanii medialnej w Internecie.

Dla załatwienia tej istotnej dla Polski kwestii trzeba oddolnej, obywatelskiej inicjatywy – wtedy Rząd zacznie się liczyć ze zdaniem Obywateli. Jeżeli możesz pomóc to pisz, dzwoń lub udostępniaj nasze informacje w Internecie – zbudujmy społeczność świadomych Konsumentów.

Kontakt:

Pełnomocnik inicjatora referendum
Edyta Jaroszewska-Nowak, mieszkanka Kluczkowa
tel. 609 645 386
edytaj66(at)tlen.pl

Internet:
Tomasz Ordysiński
tel. 601 477 468
tomaszordysinski(at)gmail.com