Referendum GMO Świdwin

Dlaczego referendum?

Powodem zainicjowania referendum jest świadomość i odpowiedzialność tych mieszkańców gminy Świdwin, którzy znają od dawna zagrożenia związane z GMO.

Chcemy, aby podczas kampanii referendalnej mieszkańcy gminy mogli zapoznać się z tym ważnym tematem i aby wyrazili swoją wolę w drodze referendum.

Jesteśmy przekonani, że realne skutki upraw GMO mają olbrzymi wpływ zarówno na rolników, jak i na całą lokalną społeczność. Chcemy, aby nasza Gmina pozostała wolna od GMO i żywimy nadzieję, że będziemy przykładem dla innych gmin w Polsce pokazując, że wola mieszkańców może być wyrażana w referendum.

Wiemy, że przed nami trudne zadanie. Jak przekonać mieszkańców, żeby przyszli na referendum? W obecnym stanie prawnym decydują ci, którzy nie wykazują postaw obywatelskich. Nie chodzą na głosowania, nie mają wpływu na wynik wyboru władz, a podczas lokalnego referendum ich bierność może je unieważnić.

Być może nie uda nam się osiągnąć wyborczego progu; jesteśmy tego świadomi. Ale to, co wiemy o GMO nie pozwala nam zrezygnować z tego wysiłku. Każde nawet, najmniejsze działanie zbliża nas do celu, jakim jest czyste środowisko wokół nas, zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci i wnuków. Każdego, komu też nie jest to obojętne zachęcamy, namawiamy do włączenia się do działania.

Pełnomocnik inicjatora referendum

Edyta Jaroszewska-Nowak, mieszkanka Kluczkowa

tel.609645386, edytaj66@tlen.pl